Skip to main content

ГРИП. Початок нового епідемічного сезону.

         Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

       

         Симптоми грипу:

  • висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів;
  • лихоманка;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • загальна слабкість;
  • утрата апетиту, можливо, нудота;
  • кашель, що може тривати більше двох тижнів;
  • нежить.

         Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

         Основні групи ризику:

Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу.

Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.

Літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.

Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Протягом епідемічного сезону 2018-2019 р.р. на грип та ГРВІ перехворіло 5,4 млн людей, 65,3% з яких — діти віком до 17 років.

Епідемічний процес із грипу та ГРВІ характеризувався середньою інтенсивністю та регіональним поширенням.

Упродовж епідемічного сезону грип забрав життя 64 українців, зокрема 12 дітей віком до 17 років. Жоден померлий не був вакцинований проти грипу, 11 осіб взагалі не зверталися по медичну допомогу, а кожен п’ятий звернувся вже за критичного погіршення стану здоров’я на 6-й день хвороби та пізніше.

Серед лабораторно обстежених на грип 2 927 осіб методом ПЛР у 30% отримано позитивні результати. У циркуляції абсолютно домінували віруси грипу типу A.

На сороковому тижні  поточного сезону (30.09.2019 р.-06.10.2019 р.) у місті Харкові на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло — 1655 осіб, показник захворюваності складає 115,69 на 100 тис. населення і не перевищує епідемічний пороговий рівень. Серед захворілих на грип та ГРВІ 54,1% (896 осіб становлять діти до 17 років). Госпіталізовано 48 осіб із них (72,9 % діти до 17 років).

За інтенсивністю епідемічного процесу рівень захворюваності характеризується, які низький.

Спочатку епідемічного сезону 2019-2020 р.р. проведено 34 дослідження зразків матеріалу від хворих на ГРВІ мешканців міста Харкова і з них 14 (41,2% з позитивним результатом: віруси пара грипу виявлені у 4 (28,6% )осіб , РС віруси у – 8 (57,1%) осіб, аденовіруси – у 2 (14,3%) осіб.

Випадків захворювання на грип серед мешканців м. Харкова на 15.10.2019 р. не зареєстровано.

         Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб:

– зменшити ризик захворіти на грип;

– зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

В аптеках наявні вакцини проти грипу. Тож українці можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин — від 250 до 350 грн.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.