Skip to main content

12 жовтня 2017 року – Всесвітній день зору

Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четверг жовтня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов’язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти “Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота – це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахеї і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 285 мільйонів чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім, а 246 мільйонів чоловік мають помірне або тяжке порушення зору. Хвороби очей вражають понад 19 мільйонів дітей. Причому 65% всіх людей з порушеннями зору – це люди у віці 50 років і старше. А оскільки в останні роки число літніх людей збільшується в багатьох країнах, то і більше людей буде піддається ризику вікових порушень зору. Проте, 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

В рамках Всесвітнього дня зору проводяться просвітницькі та профілактичні заходи, спрямовані на попередження хвороб очей. У деяких країнах в цей час жителі мають можливість пройти обстеження в офтальмолога. Адже регулярна перевірка зору у фахівця допомагає виявляти можливі проблеми на ранніх стадіях, а отже – вжити своєчасних заходів профілактики і уникнути великих проблем.

До того ж не варто забувати і про заходам профілактики очних хвороб. Так, лікарі радять відмовитися від куріння, оскільки нікотин згубно впливає на зір; регулярно вживати продукти, які зміцнюють судини сітківки ока: чорницю, чорну смородину, моркву, печінку тріски, зелень; менше часу проводити перед телевізором і за грою в електронні ігри; а при роботі за комп’ютером використовувати сучасний монітор і якісні програми.

Пам’ятайте, що регулярне відвідування офтальмолога і дотримання нескладних правил життєдіяльності допоможуть вам зберегти хороший зір надовго !!!